Universitat Rovira i Virgili

PROGRAMA ALUMNE INTERN

La recerca en biomedicina (RBM) ofereix l'oportunitat de treballar en una unitat de recerca de la Facultat o als hospitals universitaris de Reus i Tarragona fent investigació.

Els resultats de l'estada de recerca s’han de presentar en un minicongrés a final de curs.

Els resums generats pels alumnes interns es publiquen al llibre Recerca en biomedicina, ISBN-13 (15) 978-84-693-2345-8, de Publicacions URV.

Unitats que ofereixen places:

MEDICINA

UNITAT RESPONSABLE CONTACTE
FMCS. Bioquímica María Mercedes Gómez Arnáiz
Maria Cabré Bargalló
mariamercedes.gomez@urv.cat
maria.cabre@urv.cat
FMCS. Cirurgia Fàtima Sabench
Daniel del Castillo
fatima.sabench@urv.cat
ddelcastillo@grupsagessa.cat
FMCS. Farmacologia Montserrat Giralt
Maria Rosa Nogués
montse.giralt@urv.cat
mariarosa.nogues@urv.cat
FMCS. Pediatria, Nutrició i Desenvolupament Humà Ricardo Closa Monasterolo
Joaquín Escribano Subías
Natàlia Ferré Pallàs
chop.urv@urv.cat
FMCS. Recerca en Lípids i Arterioesclerosi (URLA). Medicina Josep Ribalta
Joan Carles Vallvé
Montse Guardiola
josep.ribalta@urv.cat
HUJXXIII. Anatomia Patològica Joan Sirvent Calvera  
HUJXXIII. Cirurgia Toràcica Emili Canalís i Arrayàs ecanalis.hj23.ics@gencat.cat
HUJXXIII. Ginecologia Ramon Maria Miralles Pi
Miriam de la Flor
ramonmaria.miralles@urv.cat
miriamjose.delaflor@urv.cat
HUJXXIII. Laboratori d'Hablitats Francesc Vidal Marsal docencia.hj23.ics@gencat.net
HUJXXIII. Medicina Interna Cristóbal Richart
Teresa Auguet Quintillá
José A. Porras Ledantes
crichart.hj23.ics@gencat.cat
docencia.hj23.ics@gencat.cat
HUJXXIII. Otorrinolaringologia  Enric Figuerola
Francesc Xavier Avilés
figuerola.hj23.ics@gencat.cat
fxavilesj@gmail.com
HUJXXIII. Oftalmologia José Callizo  
HUJXXIII. Neurologia Rafael Marés Segura  
HUJXXIII. Cirurgia Vascular Vicente Martín Paredero  
HUJXXIII. Anestèsia, Dolor i Reanimació Cristóbal Añez Simón  
HUSJR. Cardiologia Josep M. Alegret Colomé txalegret@hotmail.com
HUSJR. Ginecologia Pere Cavallé pere.cavalle@urv.cat
HUSJR. Medicina Interna Antoni Castro
Francisco Marimon
antoni.castro@urv.cat
fmarimon@grupsagessa.com
HUSJR. Oftalmologia Pere Romero Aroca  
HUSJR. Oncologia Radioteràpica Meritxell Arenas Prat meritxell.arenas@gmail.com
HUSJR. Centre de Recerca Biomèdica (CRB) Fedra Luciano Mateo
Jorge Joven
Jordi Camps
Enric Contreras
fedra.luciano@gmail.com
joven@grupsagessa.com
jcamps@grupsagessa.com
contreras@bst.cat
HOSPITAL SANTA TECLA. Medicina de l'Esport  Manel González Peris mgperis@gmail.com

NUTRICIÓ HUMANA I DIETÈTICA

UNITAT RESPONSABLE CONTACTE
FMCS. Nutrició Humana i Dietètica Mònica Bulló Bonet monica.bullo@urv.cat
FMCS. Pediatria, Nutrició i Desenvolupament Humà Ricardo Closa Monasterolo
Joaquín Escribano Subías
Natàlia Ferré Pallàs
chop.urv@urv.cat
FMCS. Recerca en Lípids i Arterioesclerosi (URLA). NHiD Rosa Solà rosa.sola@urv.cat
HUSJR. Centre de Recerca Biomèdica (CRB) Fedra Luciano Mateo
Jorge Joven
Jordi Camps
Enric Contreras
fedra.luciano@gmail.com
joven@grupsagessa.com
jcamps@grupsagessa.com
contreras@bst.cat

FISIOTERÀPIA

UNITAT RESPONSABLE CONTACTE
HUSJR. Fisioteràpia Carme Casajuana ccasajuana@grupsagessa.com
FMCS. Histologia i Neurobiologia Manel Santafé manuel.santafe@urv.cat
Unitat de Fisioteràpia. Dolor Crònic  Maria Isabel Salvat
Sònia Monterde
mariaisabel.salvat@urv.cat
sonia.monterde@urv.cat

PROGRAMES DOCENTS FMCS