Universitat Rovira i Virgili

PROGRAMA ALUMNE MENTOR

L'alumne mentor participa en la docència dels seus companys de cursos inferiors per reforçar els coneixements que ha adquirit anteriorment.

Són moltes i molt variades les assignatures en què es pot fer d’alumne mentor.

Per poder ser mentor cal parlar amb el responsable de l’assignatura i signar el full de preinscripció.

ASSIGNATURES QUE OFEREIXEN PLACES

GRAU DE MEDICINA

ASSIGNATURA RESPONSABLE CONTACTE

Anatomia General i de l’Aparell Locomotor, Anatomia del Tòrax i l’Abdomen, Anatomia del Sistema Nerviós i dels Òrgans dels Sentits

Fran J. Valderrama Canales franciscojose.valderrama@urv.cat
Anatomia Patològica Clínica Juan Jose Sirvent juanjose.sirvent@urv.cat
Bases de Comunicació i Ètica (Comunicació) Marta Romeu marta.romeu@urv.cat
Biologia Cel·lular Dania García Sánchez dania.garcias@urv.cat
Bioquímica, Biologia Molecular i Fisiologia Humana Mª Mercedes Gómez mariamercedes.gomez@urv.cat
Clínica I, Tècniques Quirúrgiques i Introducció a la Cirurgia Fàtima Sabench fatima.sabench@urv.cat
Clínica II i Clínica Medicoquirúrgica Fàtima Sabench fatima.sabench@urv.cat
Imatge Científica i Comunicació AV en Medicina Maria Rosa Fenoll Brunet mariarosa.fenoll@urv.cat
Introducció a la Clínica Rosa Solà rosa.sola@urv.cat
Biologia Cel·lular i Fonaments de la Genètica  Josepa Gené Díaz josepa.gene@urv.cat
Obstetrícia i Ginecologia Pere Cavallé Busquets pere.cavalleb@urv.cat
Patologia General Rosa Solà rosa.sola@urv.cat
Psiquiatria (Ètica i Deontologia) Antonio Labad Alquézar labada@peremata.com
Tècniques Quirúrgiques Fàtima Sabench fatima.sabench@urv.cat
Tècniques Quirúrgiques Fàtima Sabench fatima.sabench@urv.cat

GRAU DE NUTRICIÓ HUMANA I DIETÈTICA

ASSIGNATURA RESPONSABLE CONTACTE
Antropologia  Sílvia Garreta
Estefania Aparicio
silvigg@gmail.com
estefania.aparicio@urv.cat
Bases de Comunicació, Ètica i Educació (Comunicació) Marta Romeu marta.romeu@urv.cat
Bases de Documentació i Recerca  Núria Aranda Pons nuria.aranda@urv.cat
Habilitats Clíniques Rosa Maria Valls rosamaria.valls@urv.cat
Biologia Cel·lular i Fonaments de Genètica Josepa Gené Díaz   josepa.gene@urv.cat
Bioquímica i Biologia Molecular Jaume Folch jaume.folch@urv.cat
Nutrició Humana Nancy Babio nancy.babio@urv.cat

GRAU DE FISIOTERÀPIA

ASSIGNATURA RESPONSABLE CONTACTE
Anatomia Montserrat Jové Sans montserrat.jove@urv.cat
Bases de Comunicació i Ètica (Comunicació) Marta Romeu Ferran marta.romeu@urv.cat
Bases de Documentació i Educació (Documentació) Sònia Monterde sonia.monterde@urv.cat
Fisioteràpia en Especialitats Clíniques I Iris Miralles iris.miralles@urv.cat
Mètodes Específics d'Intervenció en Fisioteràpia III Glòria Plana Solé mgloria.plana@urv.cat
PGFII Laura Pérez laura.perez@urv.cat
Cinesiteràpia  Roser Gonzalez Pàmies roser.gonzalez@urv.cat
Procediments Generals de Fisioteràpia I Salvador Montull Morer salvador.montull@urv.cat
Valoració en Fisioteràpia I (Palpació) Isabel Salvat Salvat mariaisabel.salvat@urv.cat
Valoració en Fisioteràpia II Sònia Monterde sonia.monterde@urv.cat

PROGRAMES DOCENTS DE LA FACULTAT